Календар школяра

Пошук по сайту

Карта відвідування

лічильник відвідувань

Вхід для користувачів


Психологічна служба

Агресивні молодіжні субкультури в Україні

25 істин, які слід розповісти своїм дітям

Якщо дитині страшно

Методичні матеріали "Психологічна служба Чернігівщини"

Як запобігти булінгу: поради для свідків

Вейпінг - вплив на зоров'я людини

Як швидко виконати домішні завдання (пам'ятка для учня)

Безпека перш за все

Щодо запобігання та протидії сексуальному насильству, пов'язаному зі збройною агресією російської федерації на території України

Найкращі способи для висловлення своїх емоцій

Психологічна адаптація і чужій країні

Що таке панічні атаки?

Психологічна допомога в екстренних ситуаціях

Як встановити контакт з дитиною, яка пережила травматичний досвід

Як дозволити собі відпочивати та відчувати радість під час війни

Що таке травма свідка подій

На що спиратись, коли здається що життя зруйноване

Вправи на знайомство та зміцнення дружби

Швидка діагностика психологічного стану

Що робити, якщо дитина побачила щось страшне і налякана!?

Як надати першу психологічну допомогу. Поради для батьків

Зняття стресу за допомогою малюнка

Як захистити дитячу психіку під час війни

25 питань, якими зайняти дітей від 5 років у черзі, сховищі, дорозі

Коли хочеться додому (поради для батьків)

Психологічна допомога дитині

Релаксаційні вправи для дітей

Як адаптувати дитину на новому місці, якщо Ви вимушено переїхали

Що говорити дітям про війну

Як говорити з дітьми про військову агресію

Що говорити дітям у надзвичайній ситауції

10 порад як підтримувати близьких під час війни

Пам'ятка для батьків

Як підготувати дитину до дистанційного навчання

Про булінг для дітей


Новий паспорт скачати.

Відправляти за адресою storchaktanya2016@gmail.com

Графік роботи

 понеділок - п"ятниця

 800 - 1400

 

Залозна А.С.
Психолог: 
Залозна А.С.
Сторчак Т.В.
Соціальний педагог: 
Сторчак Т.В.

 


ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА ШКОЛИ - спеціалізований підрозділ в системі народної освіти, основним завданням якого є забезпечення умов, що сприяють повноцінному психічному та особистісному розвитку кожної дитини, порушення яких заважає своєчасної реалізації вікових та індивідуальних можливостей учнів і веде до необхідності психолого-педагогічної корекції.


 

Основні завдання психологічної служби:

 • сприяння повноцінного розвитку особистості вихованців, учнів на кожному віковому етапі, створення умов для формування у них мотивації до самовиховання і саморозвитку;
 • забезпечення індивідуального підходу до кожного учасника навчально-виховного процесу на основі його психолого-педагогічного вивчення;
 • профілактика і корекція відхилень в інтелектуальному і психофізичному розвитку вихованців, учнів.

 

Головними напрямками роботи психологічної служби в школі є:

 • вивчення особистісних особливостей учнів і здійснення особистісного підходу до дитини;
 • надання допомоги класному керівникові у формуванні класного колективу;
 • надання психологічної допомоги родині в справі виховання і навчання дітей;
 • здійснення роботи з професійної орієнтації;
 • організація заходів щодо корекції поводження, що відхиляється;
 • діагностика, профілактика і корекція відхилень у психічному розвитку.

 

Практичні рекомендації випускникам, які готуються до іспитів:

Спочатку підготуйте місце для занять: приберіть зі столу зайві речі, зручно розташуйте необхідні підручники, посібники, зошити, папір, олівці. Можна ввести в інтер”єр кімнати жовтий і фіолетовий кольори, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність. Для цього буває достатньо якоїсь картинки в цих тонах.

Складіть план занять. Плануючи кожен день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні вивчатимете. Не взагалі: “трохи позаймаюся”, а які саме розділи і теми.

Почніть зі складнішого, з того розділу, який знаєте найгірше. Але якщо вам важко “розгойдатися”, можна почати з того матеріалу, який найбільш цікавий і приємний. Можливо, поступово увійдете до робочого ритму, і справа піде.

Чергуйте заняття і відпочинок, скажімо, 40 хвилин занять, потім 10 хвилин — перерви. Можна у цей час помити посуд, полити квіти, зробити зарядку, прийняти душ.

Не треба прагнути до того, аби прочитати і запам”ятати напам”ять увесь підручник. Корисно структурувати матеріал, складати плани, схеми, причому бажано їх записувати. Плани корисні і тому, що за ними легко повторити якийсь матеріал.

Як запамятовувати матеріал. Психологи встановили, що наша оперативна пам”ять при одночасному сприйнятті здатна утримати і потім відтворити в середньому лише сім об”єктів. Тому матеріал краще розбити на смислові шматки, бажано, аби їх було не більше семи. Смислові шматки матеріалу необхідно укрупнювати й узагальнювати, виражати головну думку однією фразою.

Не слід квапитися, за будь-яку ціну запам”ятовувати складний текст, не розібравшись у його внутрішніх зв”язках, не зрозумівши міркувань автора. Серед другорядного потрібно виявити найголовніше.

Використовуйте асоціації. Метод локальної прив”язки полягає у побудові для ряду, що запам”ятовується, об”єктів іншого ряду — опорного, з добре знайомих або легких для вивчення об”єктів. Таким опорним рядом може бути послідовність кімнат у вашій квартирі, будинків на вашій вулиці тощо. Людина спочатку заучує опорний ряд, а потім використовує його елементи, аби зіставити з ними елементи заучуваного ряду. Отже, якщо в матеріалі мало внутрішніх зв”язків — озирніться довкола. Уявіть обстановку, в якій ви вивчали матеріал, і ви пригадаєте його, адже отримані одночасно враження запускають механізм згадування.

 

Памятка батькам майбутнього першокласника:

 • Починайте "забувати" про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов»язків. Зробіть це м”яко: "який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд".
 • Визначте загальні інтереси. Це можуть бути як пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри), так і життєві (обговорення сімейних проблем).
 • Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті (наприклад, дайте гроші на хліб і на морозиво, коментуючи суму на той і на інший продукт).
 • Не лайте, а тим більше - не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть учителя або вихователя, відповідайте: "Спасибі, ми обов”язково поговоримо на цю тему".
 • Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
 • Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення - запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) - нехай розповість, що більше всього подобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що це вам цікаво.
 • Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.
 • Постарайтеся хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого - основа для взаєморозуміння.
 • Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: "Вийде обов”язково, тільки потрібно ще раз спробувати". Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.
 • Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз - фундамент шанобливого ставлення до вас тепер і в майбутньому.

 

Заходи


Булінг. Профілактика булінгу. Відповідальність за булінг

 

Інтернет-олімпіадиПосилання

Національна дитяча гаряча лінія


Конкурси