Календар школяра

Пошук по сайту

Карта відвідування

лічильник відвідувань

Вхід для користувачів


Бабин Яр – трагедія всієї України

29.09.2020 | Переглядів: 43

 

Щороку 29 вересня Україна відзначаєДень пам'яті Жертв Бабиного Яру. Ба́бин Яр — урочище на північно-західній околиці Києва. Під час німецької окупації Києва в 1941—1943 роках він став місцем масових розстрілів мирного населення і радянських військовополонених, євреїв та циган, партійних та радянських активістів, підпільників, порушників комендантської години та інших. Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941 року там розстріляли майже 34 тисячі євреїв.

За даними історика, провідного наукового співробітника Музею історії Києва, відповідального секретаря Громадського комітету для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру Віталія Нахмановича, за період німецької окупації в Бабиному Яру були розстріляно 90–100 тисяч людей, з них приблизно 65–70 тисяч євреїв.

У березні 2007 року на території Бабиного Яру було створено Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» з метою вшанування та увічнення пам'яті жертв війни і політичних репресій.

 Детальну інформацію про трагедію можна знайти за посиланнями

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0%BD_%D0%AF%D1%80

 

https://kpi.ua/babyn_yar

 

Про Бабин Яр знято низку фільмів, зокрема «Бабин Яр. Уроки історії» (1981), «Бабин Яр. Правда про трагедію» (1991, режисер — Олександр Шлаїн), фільм «Бабин Яр» 2002,  2003, фільм «Дамський кравець»тощо. Радимо переглянути

 

БАБИН ЯР У ПОШУКАХ ПАМ’ЯТІ

Документальний фільм

http://memory.kby.kiev.ua/film.html

 

Ознайомитися з історією трагедії Бабиного Яру тепер можна без екскурсовода. Для цього достатньо скачати на мобільний телефон аудіогід. Він доступний в офіційному туристичному додатку Києва для смартфонів Kyiv City Guide ( Android та iOS ) українською та англійською мовами. Екскурсія  включає зупинки на території трагедії та розповідає про наступне:

1. Історію місцевості.

2. Трагедії Бабиного Яру (вбивства євреїв, ромів, хворих, українських патріотів, священиків протягом 1941-1943 рр.).

3. Історію Лук’янівського єврейського кладовища.

4. Сучасну меморію Бабиного Яру.

5. Куренівську трагедію (1961 р.)

6. Проекти меморіалізації Бабиного Яру.

Аудіогід для екскурсії створений завдяки співпраці німецько- українського проєкту «Вчимося пам’ятати» Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства та екскурсійного бюро «Інтересний  Київ».


Інтернет-олімпіадиПосилання

Національна дитяча гаряча лінія


Конкурси